In het overleg tussen het Defensie Ondersteuningscommando (DOSCO) en de vakbonden is een aantal reorganisatieplannen bij de Defensie Bewakings- en BeveiligingsOrganisatie (DBBO) besproken. Het gaat in alle gevallen om uitbreiding van de formatie.

Op een aantal locaties en patrouillegebieden is er nu aanvullende behoefte.

Bij DBBO zijn in het verleden de zogenaamde 16/7 functies geïntroduceerd. Dit zijn functies voor beveiligingspersoneel van 55 jaar en ouder. Op een tiental locaties/patrouillegebieden is er nu aanvullende behoefte aan (door DBBO uit te voeren) toegangscontroles. Dit is geen heel grote uitbreiding, het gaat in totaal om 18,6 VTE (Voltijds Equivalenten) voor 16/7 functies, vallend onder artikel 30b derde lid BARD. Dat artikel van het BARD gaat over de werk- en rusttijden voor de ambtenaar van 55 jaar en ouder. Dit personeel wordt níet opgedragen dienst te verrichten tussen 22.00 uur en 06.00 uur, tenzij het een gedeelte van een dienst betreft die doorloopt na 22.00 uur en ten laatste eindigt om 24.00 uur. Het betreft een formatieve uitbreiding van bestaande functies. Dit is dus een aanpassing van de organisatie zonder inhoudelijke effecten op het primaire proces.

De vakbonden zijn akkoord met de reorganisatieplannen

Daarnaast is er een reorganisatieplan voor DBBO Beveiligingsgebied Carib. Het gaat om het toevoegen van de locaties Savaneta (Aruba) en HATO Airport (Curaçao). Hiertoe wordt de organisatie met 20,4 functies uitgebreid.

Daarnaast gaat DBBO uitbreiden in de patrouillegebieden Woensdrecht/Roosendaal (13,4 VTE), Plein/Kalvermarkt (22,5 VTE), Apeldoorn/Schaarsbergen (13,4), Nieuwe Haven (7,7), De Marne (6,7), Leeuwarden (7,5) en Havelte (13,4).

De vakbonden zijn akkoord met de reorganisatieplannen. Ze kunnen ter kennisname worden aangeboden aan de Werkgroep Reorganisaties.

Tags