Word lid
Er is ophef ontstaan over de kennelijke benoeming van een nieuwe commandant van de KMar. Na het vertrek van luitenant-generaal Hans Leijtens in februari nam zijn plaatsvervanger generaal-majoor Roger Costongs zijn taken waar. De Telegraaf meldt vandaag dat Annelore Roelofs (65), in het verleden onder andere korpschef van de politie in Noord- en Oost Gelderland, zal worden benoemd tot commandant KMar.
Jean Debie, voorzitter van de Vakbond voor Burger en Militair defensiepersoneel VBM zegt in De Telegraaf: “Voor de KMar is het niet goed dat er iemand twee jaar voor de AOW-leeftijd in de organisatie wordt geparachuteerd. Liever hadden we gezien dat de huidige plaatsvervangend commandant het was geworden.”
Maar ook het feit dat een burger zonder enige militaire ervaring luitenant-generaal wordt gemaakt, leidt tot gefronste wenkbrauwen.
Overigens is de benoeming van de nieuwe commandant nog niet officieel bekendgemaakt.